Sadenie rastlinie​k

V decembri 2020 sme zakúpili do tried germicídne žiariče. Uzatvorený germicídny žiarič je zariadenie, ktoré slúži na dezinfekciu vzduchu v priestoroch interiéru.Toto zariadenie sa môže používať za prítomností ľudí nakoľko z neho nevyžaruje do priestoru žiadne UVC žiarenie.Dezinfekciu vzduchu zabezpečujú UVC žiarivky, ktoré produkujú ultrafialové žiarenie o vlnovej dĺžke 253,7nm a zabudovaný potrubný ventilátor o výkone max 400m3/h vzduchu. Ventilátor zabezpečuje plynulé prúdenie vzduchu popri UVC žiarivkách, čím sa ničia vírusy a baktérie. UV svetlo s vlnovou dĺžkou 253,7nm je ľahko absorbovateľné bunkami a má najsilnejšie dezinfekčné schopnosti. UV svetlo preniká vonkajšou bunkovou membránou mikroorganizmov, prechádza telom bunky, dosiahne DNA a trvalo mení genetický materiál. Všetky organizmy obsahujú DNA (deoxyribonukleovú kyselinu) alebo RNA, pri ktorej porušení organizmus uhynie. UVC žiariče sa používajú v zdravotníctve a v nemocniciach desiatky rokov na sterilizáciu vody, vzduchu, nástrojov ale aj v iných odvetviach.

Okrem recyklácie starých batérií a PET vrchnáčikov, vedieme deti aj k recyklácii ostatného odpadu. Preto sme zakúpili aj nové smetné koše na recykláciu odpadu.