„Zbierame použité batérie
so Šmudlom“

Milí rodičia,
MŠ Damborského pokračuje aj naďalej v spolupráci s neziskovou organizáciou DAPHNE a firmou SEWA v EKO projekte
" Zbierame použité batérie so Šmudlom"

Jeho cieľom je hravou a zážitkovou formou vzdelávať deti predškolského veku v oblasti správneho triedenia odpadov.

Tešíme sa vašej podpore a ďakujeme všetkým rodinám, ktoré sa do zberu pravidelne zapájate. Spoločnými silami sa nám podarilo od jesene 2018 nazbierať už viac ako 1 tonu použitých batérií.

Za zozbieranie prvých 200 kg boli všetky deti odmenené KÚZELNICKÝM predstavením, ktoré sa uskutočnilo v júni 2019. Za ďalších 400 kg sme obdržali (10/2020) finančnú odmenu v sume 200 €. Bola využitá na prípravu a realizáciu ďalšieho EKO projektu v našej materskej škole. O jeho realizácii Vás budeme priebežne informovať.

ZBER POUŽITÝCH BATÉRIÍ POKRAČUJE NAĎALEJ AJ V TOMTO ŠKOLSKOM ROKU.

215 kg

za školský rok 2021/22

1082 kg

celkovo

Ďakujeme, že spoločne chránime prírodu a šetríme životné prostredie.

V školskom roku 2021/2022 sa uskutočnili zatiaľ dva odvozy batérii, v mesiaci september 2021 sme odovzdali 95 kg a v mesiaci január 2022 120 kg pouzitych baterii! Všetkým usilovným rodinám, ktoré pravidelne triedia, zbierajú a nosia použité batérie do zberných nádob patrí veľká vďaka. Zber použitých batérií bude pokračovať aj naďalej.